Aktualności

 • Stypendium Dyrektora ZSM

  13 stycznia w czwartek, nastąpiło wręczenie stypendiów dyrektora ZSM uczniom za wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia sportowe.

  Weronika Behrendt z klasy III Technikum Informatyki
  Aleksandra Zielińska z klasy III Technikum Logistyki
  Kaszubowska Julia z klasy III Liceum Ogólnokształcącego
  Aleksandra Piotrowska z klasy III Liceum Ogólnokształcącego
  Zuzanna Chmurzyńska z klasy IIA Liceum Ogólnokształcącego
  Aleksandra Sypniewska z klasy IIA Liceum Ogólnokształcącego

  Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy a pozostałym uczniom życzymy identycznych osiągnięć pod koniec roku szkolnego.

 • Konferencja Samorządów Uczniowskich

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu, byli jedynymi przedstawicielami młodzieży naszego miasta podczas Konferencji Samorządów Uczniowskich, jaka odbyła się 26 listopada w Ciechocinku, w sali widowiskowo – kinowej Miejskiego Centrum Kultury. Konferencję otworzyła pani Elżbieta Piniewska, przewodnicząca sejmiku województwa. Oprócz uczniów ze Świecia udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele szkół  m. in. z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Włocławka, Aleksandrowa Kujawskiego i Ciechocinka. Konferencja została podzielona na trzy panele. Pierwszy, o charakterze wykładu, zatytułowano „Co młody człowiek odkrywa dzięki pracy w SU”. Druga część w formie panelu dyskusyjnego, w którym swoje doświadczenie uczestnikom przekazali przedstawiciele  Bydgoszczy i Torunia, dotyczyła aktywności uczniowskiej, a ostatnia – warsztatowa, wizji dobrego samorządu. Warto nadmienić, że w ostatniej części uczniowie mieli możliwość skonfrontowania zapisów w statutach szkół z obowiązującymi przepisami związanymi z szeroko rozumianą aktywnością młodych ludzi i ich wpływie na funkcjonowanie szkół. Roksana Nowak z Liceum, Aleksandra Zielińska i Emil Wardziński, oboje z Technikum Logistyki, uznali, że taki charakter spotkania, możliwość dyskusji i wymiany spostrzeżeń, dają możliwość rozwoju i faktycznego wpływu na działalność szkoły, dzięki większej świadomości młodego pokolenia co do przysługujących im praw w edukacyjnej rzeczywistości.

 • Poznań Game Arena 2021

  W dniu 22 października, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu Poznań Game Arena 2021. Po dwóch latach przerwy spowodowanej COVID-19, mogliśmy po raz kolejny obcować z nowościami z zakresu gier, komputerów, sprzętu do grania i komunikacji. Na PGA poznaliśmy przedstawicieli producentów komputerów gamingowych, urządzeń aktywnych i urządzeń peryferyjnych do komputera. Wśród wystawców byli także przedstawiciele firm produkujących i promujących nowe gry i najnowsze wersje gier już obecnych na rynku.

 • Dzień Edukacji Narodowej 2021

  13 października był w „Menedżerze” obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie oprócz klasowych podziękowań i kwiatów wyrażających podziękowanie dla wszystkich pracowników szkoły, przygotowali także dwie niespodzianki. Pierwszą z nich było uroczyste śniadanie w pokoju nauczycielskim, drugą konkurs pomiędzy podzielonych na dwie grupy nauczycieli. Najważniejsza była jednak wyśmienita zabawa i pomysłowość uczniów.

  W imieniu wszystkich pracowników szkoły składam SU oraz pozostałym uczniom serdeczne podziękowania – dyrektor P. Krzyżanowski.

 • Konkurs graficzny – Logo na 25-lecie ZSM

  Pod kierunkiem pani Hanny Bocian zorganizowano i przeprowadzono konkurs graficzny związany z zaprojektowaniem okazjonalnego Logo ZSM w związku z 25-leciem działalności szkoły. Z prac, które wpłynęły do komisji, zdecydowano się nagrodzić projekt Karoliny Kuzimskiej uczennicy klasy III Technikum Informatyki. Nagrodą był tablet graficzny, na którym Karolina może rozwijać swoje pasje i umiejętności. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a pani Hani Bocian serdecznie dziękujemy za organizację i zaangażowanie.

 • Uroczystość na Małym Rynku

  8 października, w 82 rocznicę pierwszych masowych egzekucji na mieszkańcach Świecia dokonanych przez hitlerowców, przedstawiciele klas mundurowych Zespołu Szkół Menedżerskich, zapalili znicze i złożyli symboliczną wiązankę pod pomnikiem pomordowanych Świecian na Małym Rynku. Ze względów sanitarnych i konieczność uniknięcia kumulacji osób z różnych szkół i instytucji, uroczystość przybrała skromną formę bez oprawy artystycznej. Wiązanka została złożona w imieniu władz Powiatu Świeckiego i Gminy Świecie, wszystkich szkół w Świeciu, Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji – Izba Regionalna, Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, Ligi Obrony Kraju oraz dotychczasowego współorganizatora – Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ziemi Świeckiej.

 • Dlaczego warto ćwiczyć?

  Oto zaledwie kilka powodów:

  Aktywność fizyczna poprawia nastrój.
  Ćwiczenia fizyczne powodują, że wzrasta produkcja tzw. hormonów szczęścia – endorfin. Powstają one w przysadce mózgowej. To właśnie one odpowiadają za radość i szeroki uśmiech, który widać na twarzach sportowców nawet po wyczerpujących zawodach lub treningach.

  Zwiększa zdolności uczenia się.
  Jednym z powodów, dla których warto uprawiać sport, jest jego wpływ na układ nerwowy. Mózg jest nie tylko lepiej ukrwiony i odżywiony. Aktywność fizyczna powoduje, że wzrasta ekspresja białka BDNF, który reguluje działanie neuroprzekaźników i wzmacnia odbiór sygnałów między komórkami nerwowymi.

  Uprawianie sportu podnosi samoocenę.
  Wpływ uprawiania sportu na samoocenę jest związany nie tylko w poprawą wyglądu sylwetki. Dzięki niemu wzrasta wiara we własne możliwości, poprawia się nastrój i samopoczucie, tym samym patrzymy na siebie bardziej przychylnym okiem.

  Zwiększa sprawność mózgu.
  Sport zwiększa ekspresję białek odpowiedzialnych za funkcjonowanie układu nerwowego – głównie tkanki nerwowej w mózgu. Sprzyja także namnażaniu się komórek nerwowych, co ma wpływ na funkcje poznawcze.

  Ruch poprawia sprawność, wytrzymałość i elastyczności ciała.
  Regularna aktywność fizyczna sprawia, że wzmocnieniu ulegają mięśnie. Poprawia się także wydolność narządów wewnętrznych. Tym samym organizm może dłużej funkcjonować na zwiększonych obrotach.

  Sport wpływa na zdrowie psychiczne.
  Dzieje się tak ze względu na produkcję endorfin, ale także zmniejszenie stresu, lęku i napięcia nerwowego.

  Redukuje stres.
  Za stres odpowiedzialny jest kortyzol. Regularna, umiarkowana aktywność fizyczna zmniejsza jego wydzielanie. Tym samym zmniejsza się napięcie nerwowe. Stajemy się też bardziej odporni na sytuacje stresowe w przyszłości.

  Wzmacnia system immunologiczny.
  Niski poziom kortyzolu nie tylko przeciwdziała stresowi, ale także wpływa pozytywnie na odporność. Układ immunologiczny wzmacnia się również dzięki lepszej pracy serca, do której przyczynia się regularny sport.

  Sprawia, że czujemy się szczęśliwsi.
  Na tą korzyść z uprawiania sportu wpływają wcześniej wspomniane produkcja endorfin i redukcja stresu. Ponadto uczuciu szczęścia sprzyja osiąganie zamierzonych celów i ciągły rozwój, które przy aktywności fizycznej są nieuniknione.

  Działa przeciwstarzeniowo.
  Regularny wysiłek fizyczny odmładza nawet o 30 lat. Jest to związane z poprawą wydolności organizmu i redukcją stresu.

 • Dzień Języków Obcych 2021

  Już tradycyjnie na koniec września w Zespole Szkół Menedżerskich odbywa się konkurs wiedzy o państwach europejskich w ramach Dnia Języka Obcego. I tym razem uczniowie wraz z wychowawcami stanęli na wysokości zadania, a to wcale nie było łatwe. Tym razem zespoły klasowe musiały zaprezentować wylosowane wcześniej państwo poprzez odpowiedni wystrój sali nawiązujący do historii, kultury i tradycji tego państwa, przygotować charakterystyczne potrawy i ciekawostki, nawiązać strojem do barw narodowych, a także przedstawić lokalny taniec oraz powitać komisje konkursową w narodowym języku tego państwa. Zapachy i muzyka z całej Europy mieszały się na szkolnym korytarzu z przebranymi uczniami i rekwizytami. Bezapelacyjnie, gromadząc 90 na 90 możliwych punktów wygrała klasa III LOP we współpracy z IV TI, których wychowawcą jest pani Joanna Syta (nagrodą jest wstęp na wybrany seans filmowy). Drugie miejsce z 83 punktami zajęła klasa II LOB z wychowawcą Krzysztofem Syta (nagroda w postaci pizzy dla całej klasy) a trzecie miejsce przypadło klasie III LOG z wychowawcą P. Krzyżanowskim (nagroda w postaci słodkiego poczęstunku). Gratulujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i wychowawcom, doceniając wkład własny, pomysłowość oraz talenty taneczne i kulinarne naszych kolegów i koleżanek szkolnych.


 • Dzień Chłopaka 2021

  30 września dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały międzyklasowy turniej z okazji dnia chłopaka. Nie było standardowych konkurencji związanych z siłą, wdziękiem i wytrzymałością. Klasowi delegaci – klasa wyznaczała 2 chłopaków, musieli zmierzyć się z o wiele trudniejszymi wyzwaniami, w tym z rozpoznawaniem produktów do makijażu, konkursem kolorów, biegiem z zakupami. Jednak największym wyzwaniem okazał się konkurs wielozadaniowy – w jednym i tym samym czasie mężczyźni musieli przewinąć i utulić dziecko z płaczu, przygotować kanapkę oraz posprzątać kącik dziecięcy. No cóż, czasami sprzątanie odbywało się w iście ekwilibrystyczny sposób dla niewinnej lalki. Zwycięzcami okazali się chłopacy z klasy III LOG – Olaf Majewski i Maciej Martenka – w nagrodę otrzymali bon na pizzę w Pizzerii Guccio. Drugie miejsce zostało nagrodzone podwójnym biletem na dowolnie wybrany seans w Kinie „Wrzos” a jego zdobywcami okazali się uczniowie klasy III Technikum – Hubert Wiśniewski i Romek Szynkiewicz. Natomiast 3 miejsce zdobyli przedstawiciele klasy II LO – Kacper Bojke i Kewin Nowakowski. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 • Zdobywamy brąz w Bydgoszczy!

  Zespół żeński w składzie: Aleksandra Piotrowska, Julia Kaszubowska, Zuzanna Chmurzyńska oraz Aleksandra Sypniewska zajęły III miejsce podczas Finału Wojewódzkiego Festiwalu Sztafet 4x100m Dziewcząt w Bydgoszczy. Serdecznie gratulujemy!
  Opiekun zespołu: Milena Schmidt.

 • Festiwal sztafet 4x100m

  Serdecznie gratulujemy naszym drużynom, żeńskiej i męskiej, za udział i zajęte miejsca w zawodach sztafetowych. Zespół żeński w składzie: Aleksandra Piotrowska, Julia Kaszubowska, Zuzanna Chmurzyńska oraz Aleksandra Sypniewska, zajęły pierwsze miejsce i będą nas reprezentowały na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Dziękujemy także sztafecie męskiej w składzie: Kewin Nowakowski, Alex Pukownik, Paweł Adrych i Bartosz Czarnowski za zajęcie III miejsca.

 • Integracja 2021

  Od 1 do 3 września, jak co roku uczniowie klas pierwszych oraz klas mundurowych, uczestniczyli w obozie integracyjnym i kondycyjno – szkoleniowym w harcerskim ośrodku Pólko nad Zalewem Koronowskim. Pogoda dopisała, a ciepłe promienie słońca zachęcały do gier i zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu. Po przypomnieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie rozpoczęli zabawę z wykorzystaniem laserowego paintballa, archery tag, czy mega piłkarzyków. Duch rywalizacji, zaangażowanie i chęć zwycięstwa mobilizowały każdą z drużyn do zwiększonego wysiłku.

  W tym czasie grupa mundurowa doskonaliła swoje umiejętności z działań survivalowych,  technik linowych, taktyki zielonej, kamuflażu, czy budowy obozowiska leśnego.

  Wszystkie grupy kończyły dzień z wyładowanymi bateriami, ale ciepła kąpiel i długi sen pozwoliły na regeneracje sił i ochoczą pobudkę na poranną zaprawę przed śniadaniem.

  Pozytywna ocena wyjazdu wśród uczestników jednoznacznie potwierdza, że integracja nowych uczniów spełniła swój cel, a „nowi” mają już „starszych” znajomych w klasach mundurowych. Być może w przyszłym roku uda się przychylić do próśb uczniów i wydłużyć wyjazd integracyjny przynajmniej o jeden dzień.

 • Plan zajęć (AKTUALIZACJA 07.09.2021)
 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  1 września o godzinie 8.30 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021 – 2022 w Zespole Szkół Menedżerskich. Po powitaniu i hymnie, dyrektor szkoły wygłosił krótkie przemówienie oraz powitał uczniów klas pierwszych liceum oraz techników informatycznego i logistyki. Przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie i wraz z pozostałymi „pierwszoroczniakami” odebrali legitymacje szkolne, stając się w ten sposób pełnoprawnymi członkami społeczności Menedżera. Zaraz po zakończeniu uczniowie klas o profilu policyjnym i wojskowym wraz z uczniami klas pierwszych udali się do Harcerskiego Ośrodka Pólko nad Zalewem Koronowskim na obóz integracyjny i szkoleniowy. Relacje fotograficzną zamieścimy po ich powrocie do szkoły.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 01.09.2021 r. przed budynkiem szkoły o godz. 8:30.

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2021/2022
 • Dzień zdrowia w Menedżerze

  14 czerwca odbył się w ZSM Dzień Zdrowia. Nie był to jednak dzień pokazów i prelekcji ale konkursu rozgrywanego pomiędzy klasami. Szkoła zakupiła – banany, jabłka, winogrona, jogurty, twarożki, pomidory i jabłka a przewodniczący poszczególnych klas podając numery od 1 do 36 odbierali poszczególne produkty. Zdarzyło się, że jedna klasa 2 razy pod rząd wylosowała banany co w zestawieniu z pomidorem i ogórkiem stanowiło nie lada wyzwanie w przygotowaniu zdrowej i pożywnej przekąski. Aby nieco utrudnić zadanie oraz rozbudzić innowacyjność losowano również rodzaje sztućców oraz zastawy śniadaniowej, co wiązało się niekiedy z koniecznością krojenia ogórka… łyżką. Wszystkie klasy wykazały się pomysłowością i zaangażowaniem a pierwsze miejsce zajęła klasa II LOP z wychowawcą Joanną Syta. Klasa w nagrodę otrzymała „niezdrowe” ptasie mleczko a wszyscy uczniowie zakończyli ten dzień wizytą w kinie Wrzos.

 • Interfejs egzaminu zawodowego (z wykorzystaniem komputera)
 • Powrót do szkoły – dzień ponownej integracji.

  17 maja uczniowie szkół ponadpodstawowych wrócili na naukęhybrydową. W Menedżerze podjęliśmy decyzję, że ze względu na tak długi okres poza szkołą i poza kontaktami rówieśniczymi, chcemy odbudować relacje uczniowskie. W tym celu zrobiliśmy dzień ponownej integracji – bez książek i zeszytów, nie odpytywaliśmy i nie wspominaliśmy o sprawdzianach i pracach klasowych. Uczniowie mieli się ze sobą spotkać, porozmawiać i miło spędzić czas. Przygotowaliśmy im troszkę zadań – działań niespodzianek, w tym gry logiczne i łamigłówki, laserowy paintball, rzut do celu, 4 osobowy labirynt czy przeciąganie liny w 4 kierunkach. Zapewniliśmy także napoje i zdrowy poczęstunek w postaci jabłek. Dopisała pogoda i dopisał humor a uczniowie miło spędzili czas, bezstresowo włączając się w życie szkoły i spotkanie z nauczycielami.

 • Harmonogram tegorocznych matur
 • Godziny pracy szkoły w okresie świątecznym

  Godziny pracy szkoły w okresie świątecznym:
  czwartek – 8.00 – 15.00
  piątek 9.00 – 12.00
  wtorek 8.00 – 13.00 (Poradnia Rodzinna do 16.00)

 • Konkurs na najciekawsze zdjęcie z pączkiem w Tłusty Czwartek

  Konkurs na najciekawsze zdjęcie z pączkiem w Tłusty Czwartek wygrała uczennica Nicola Stadnik z klasy II LOP, a wyróżnienie Patrycja Skwiercz z klasy I TL. Serdecznie gratulujemy a po odbiór upominków zapraszamy indywidualnie do sekretariatu szkoły lub po powrocie do nauki stacjonarnej.

 • Tłusty Czwartek 2021

  W skromniejszym gronie, ale z zachowaniem namiastki tradycji naszej szkoły – Tłusty Czwartek 2021

 • Stypendia Prezesa Rady Ministrów

  Dwoje uczniów z Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu otrzymało dzisiaj od Prezesa Rady Ministrów M. Morawieckiego dyplom stypendysty. Uczniowie – Majka Śmigiel z klasy II LOG oraz Jakub Kriewald z klasy III TI uzyskali najwyższe wyniki w swoich szkołach i oboje mogą pochwalić się średnią powyżej 5. Stypendystom serdecznie gratulujemy.

 • Zasady postępowania w przypadku przejścia na naukę w trybie hybrydowym
 • Lekcja informatyki 3TI – zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D
 • Dzień chłopaka 2020
 • Plan zajęć zaocznych 26-27.09
 • Sprzątanie świata 2020

  Uczniowie „Menedżera” nie pozostali obojętnymi i przystąpili do piątkowej akcji „Sprzątania świata”. Kilka worków najróżniejszych śmieci, zebranych w okolicy szkoły, boiska, popularnego „Blankusza” oraz osiedla domków rodzinnych z placem zabaw, jednoznacznie wskazały na duże zaangażowanie młodzieży w ekologiczne działania.

 • Wyprawka ze szkoły

  Już po raz kolejny, nowi uczniowie 'Menedżera” otrzymali od szkoły pakiety startowe. W ich skład weszły zeszyty do wszystkich przedmiotów oraz piórniki wykonane z ekologicznego materiału wraz z wyposażeniem z recyklingu. Mamy nadzieję, że takie działania chociaż w niewielkim stopniu przyczynią się do zmniejszenia ilości plastiku w naszym otoczeniu.

 • Obóz integracyjny 2020

  Na szczęście nie znaleźliśmy się w żółtej czy czerwonej strefie, a harcerski ośrodek Pólko nad Zalewem Koronowskim był regularnie badany przez służby sanitarne, które nie widziały przeciwwskazań do odbycia obozu integracyjnego klas pierwszych. Podczas trzech dni obozu, który odbył się na początku września, uczniowie mieli okazję poznać się nawzajem, zaznajomić z częścią nauczycieli oraz instruktorów, poznać statut oraz regulaminy obowiązujące w szkole. Ale przede wszystkim mieli możliwość przyjemnego i ciekawego spędzenia czasu, czego nie popsuła nawet niesprzyjająca pogoda. Pożegnalne ognisko na długo zostanie w pamięci nowych uczniów szkoły.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  1 września nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w ZSM. Bez apelu, ale ze spotkaniem uczniów klas pierwszych z ich nowymi wychowawcami oraz dyrektorem szkoły wręczającym legitymacje. Klasa I LOA z wychowawcą mgr A. Schafer, I LOB – wychowawca dr hab. K. Syta oraz I Technikum Logistyki – mgr H. Bocian.

 • Plan lekcji (od 7.09.2020)
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się według następującego harmonogramu:
  godzina 9.00 klasy pierwsze (liceum i technikum)
  godzina 10.00 klasa III LO, III TI i IV TI
  godzina 11.00 klasy drugie (liceum i technikum)
  Uroczystość będzie miała miejsce przed budynkiem szkoły.

 • Egzaminy poprawkowe

  Pisemne od godz. 9.00, ustne od godz. 10.15 – każdego dnia
  26 sierpnia (środa) – wos, matematyka, bhp, geografia, wf, his
  27 sierpnia (czwartek) – biologia i j. angielski

 • Bezpieczny powrót do szkoły.