Aktualności

 • Drużynowy Turniej Bowlingowy

  Miły sportowy akcent na koniec 2023 roku.

  Nasi reprezentanci wywalczyli II miejsce w Drużynowym Turnieju Bowlingowym, w składzie:

  Julia Jaśniewska, Julia Szulerecka, Zuzanna Subkowska, Maja Konieczka oraz Wojciech Deręgowski, Patryk Jasyk, Hubert Krześniak i Oskar Konieczka.

  W przeciwieństwie do pozostałych zawodów tutaj uczniowie tworzyli wspólnie jedną drużynę, co zaprocentowało dobrym wynikiem sportowym oraz wspaniałą atmosferą podczas zawodów.

  Oprócz pucharów dla zawodników na podium przewidziane były nagrody rzeczowe.

 • Zwiedzanie Sejmu RP

  Na zaproszenie Pani Poseł Iwony Karolewskiej kilkoro uczniów naszej szkoły miało możliwość uczestniczenia w wyjeździe do stolicy. Ciekawe zwiedzanie murów Sejmu RP, oraz Warszawskiej Starówki to główne punkty programu. Serdecznie dziękujemy delegacjom z pozostałych szkół ponadpodstawowych za miłą atmosferę. Podziękowania na ręce Pani Iwony oraz całej jej załogi.

 • Wycieczka do Gdańska – Muzeum Bursztynu

 • Charytatywne Mikołajki 2023

  Chcielibyśmy podsumować wczorajszą akcję Charytatywnych Mikołajek w naszej szkole.

  Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania, uczniowie – jesteście wspaniali.

  To właśnie dzięki Wam udało nam się zebrać 2843zł i 14 groszy.

  Podczas loterii fantowej do wygrania było wiele nagród, od zaproszenia na pizzę do Pizzerii Guccio Kościuszki, przez Jokery ZSM – zwalniające z pytania w wybrany dzień, aż po bony na strzelnicę czy wypad z Górkiem na drwala do MC.

  Życzymy, aby każdy w te mikołajki, odnalazł swój prezent, będąc w pełni zdrowia!

 • Stypendia Prezesa Rady Ministrów 2023

  22 listopada o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół menedżerskich. Z Liceum Ogólnokształcącego najwyższą średnią uzyskał Wiktor Derpa z LO, z Technikum Informatyki Marek Hołody a z Technikum Logistyki Brajan Linder. Wszystkim uczniom, a także rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

 • VX Konkurs recytatorski „Poeci z Kociewia”

  Na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej nasi reprezentanci Hubert Dalak i Alicja Grabowska wzięli udział w konkursie recytatorskim. Serdecznie gratulujemy wystąpień i dziękujemy za przygotowanie uczestników Pani Beacie Manikowskiej-Klajbor.

 • Wycieczka do Poznania

  7 listopada we wtorek grupa 21 uczniów oraz 2 opiekunów udała się na wycieczkę do Poznania.

  Głównymi punktami były – Muzeum Brama Poznania, z niezwykle ciekawą wystawą początków państwa polskiego z elementami multimedialnymi i niezwykłą aranżacją wybranych wydarzeń historycznych.

  Drugi z punktów to wystawa HistoryLand, podczas której zwiedzania uczniowie mogli poznać w zupełnie innej „odsłonie” historię Polski. 10 makiet tematycznych, każda złożona ze 150 000 klocków, co w sumie dało 1,5 miliona klocków historii naszego państwa.

  Podczas wycieczki uczniowie mieli również możliwość zobaczenia Zamku Piastowskiego, Zamku cesarskiego oraz bazyliki archidiecezjalnej wraz z kryptami i podziemiami.

 • II Konkurs Literacki „Ja”

  Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu wraz z redakcją kwartalnika artystycznego Dom Wariatów organizuje 𝗜𝗜 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀 𝗟𝗶𝘁𝗲𝗿𝗮𝗰𝗸𝗶 „𝗝𝗮” dla osób w każdym wieku pochodzących z powiatu świeckiego. Główna nagroda w konkursie to 𝟮𝟬𝟬𝟬 𝘇ł ufundowane przez Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o.

  Poszukujemy tekstów prozatorskich – opowiadań, felietonów, prozy poetyckiej, recenzji itp. Wygrana praca zostanie opublikowana w czasopiśmie artystycznym Dom Wariatów, który trafia do wielu kulturotwórczych miejsc w naszym kraju.

  Czas na nadesłanie prac od 𝟲 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗿. 𝗱𝗼 𝟮𝟵 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿.

  Twórcy i twórczynie mogą przesłać do nas autorskie utwory napisane zgodnie ze swoimi potrzebami artystycznymi i wrażliwością.

  Wszelkie szczegóły, zasady konkursu znajdują się w regulaminie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu: https://www.bibliotekaswiecie.pl.

  Informacji na temat konkursu udziela Patryk Rybus: redakcjawariatow@gmail.com.

  Patronat medialny nad konkursem objęło radio PiK.

 • Hubert Dalak po raz kolejny zdobywa brąz

  W dniu 28-29.10.2023r. w Miliczu odbył się Ogólnopolski Turniej Młodziczek i Młodzików w zapasach styl wolny. Memoriał Zdzisława Rokity. Były to drugie zawody z trzech w cyklu U14 Wrestling tour 23.

  Hubert zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg, kategoria wiekowa Młodzik.

  Jest to bardzo wysoki wynik ze względu na rangę turnieju oraz poziom uczestników.

  Hubert stoczył trzy pojedynki, dwa wygrał i jeden przegrał, czym wywalczył 3 miejsce. W jego kategorii startowało 11 zawodników.

 • Październik miesiącem dla schroniska.

  Zakończyliśmy akcję charytatywną Październik miesiącem dla schroniska. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i wspierającym akcje klientom sklepu zoologicznego. Szczególne podziękowania dla pomysłodawczyni, naszej uczennicy – Weroniki Drywy. Wszelkie produkty, zabawki, maskotki, karma, podkłady oraz chemia będą dużą pomocą w utrzymaniu schroniska.

  Zrobiliście dużo dobrego dla zwierzaków!

 • Naród bez historii, jest jak drzewo bez korzeni.

  10 października, w 84 rocznicę pierwszych masowych egzekucji na mieszkańcach Świecia, przedstawiciele klas mundurowych Zespołu Szkół Menedżerskich, złożyli wiązankę pod pomnikiem pomordowanych na Małym Rynku. Delegacja młodzieży „Menedżera” zrobiła to również w imieniu dotychczasowego organizatora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ziemi Świeckiej, a także Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, Centrum Kultury w Świeciu i Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej.

 • Porozumienie z Forteca Świecie

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła podpisała porozumienie z Forteca Świecie w ramach zajęć strzeleckich dla naszych uczniów.

  Tym samym informujemy, że uczniowie profilu policyjnego i wojskowego, kilka razy w roku, będą uczestniczyć w strzelaniach. Czekamy na otwarcie obiektu!

 • Dzień Języków Obcych 2023

  28 września w Naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Każdy oddział wybierał kraj, który reprezentował razem z kolegami z klasy. Uczniowie przedstawiali swój kraj w danym języku, witali komisję, częstowali smakołykami pochodzącymi z przedstawianego regionu, pokazali nam różne ciekawostki. Muzyczne show było nieodzownym elementem każdego występu. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością od parodii wakacji Polaków w Hiszpanii w basenie z wodą i prawdziwą plażą po podróż do paryskiej restauracji pełnej francuskich smakołyków i nietuzinkowego klimatu zapraszającego nas do odwiedzenia Paryża… Konkurencja była ogromna a zwycięska drużyna wybierze się ze swoim wychowawcą na wycieczkę!

  I miejsce w konkursie zajęła klasa ILOA

  II miejsce klasa IVLOA

  oraz III miejsce klasa II TL

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w zgłębianiu wiedzy o kulturze europejskiej w życiu codziennym.

 • Hubert Dalak zdobywa brązowy medal podczas VIII Gali Zapasów w Pelplinie.

  W dniu 09.09.2022r. w Pelplinie odbyła się VIII Gala Zapasów młodzików w zapasach stylu wolnym.

  Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał Marszałka Macieja Płażyńskiego.

  Były to pierwsze zawody z trzech w cyklu U14 Wrestling tour 23.

  Hubert Dalak jest uczniem pierwszej klasy i reprezentuje klub GLUKS Invictus Sicienko, zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg, kategoria wiekowa Młodzik.

  Jest to bardzo wysoki wynik ze względu na rangę turnieju oraz poziom uczestników.

  Hubert stoczył trzy pojedynki, dwa wygrał i jeden przegrał, czym wywalczył 3 miejsce. W jego kategorii startowało 10 zawodników.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  4 września o godz. 9.00 w sali kinowej odbyła się uroczystość inauguracyjna roku szkolnego 2023 – 2024.

  Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły serdecznie powitał całą społeczność szkolną oraz licznie przybyłych rodziców.

  Szczególnie milo powitano prawie 120 uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w 3 klasach licealnych i po jednej w technikum logistyki i w technikum informatyki.

  Na koniec wszystkim uczniom życzono szczęśliwego nowego roku szkolnego.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  Uczniowie!

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 04.09.2023 o godzinie 9.00 w kinie Wrzos – Ośrodek Kultury w Świeciu.

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024

  WAŻNE!: Klasy pierwsze – Matematyka: Ćwiczenia obowiązkowe dla Liceum i Technikum

 • Zakończenie roku klas maturalnych

  28 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów ?Menedżera?. W tym roku absolwentami zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, oraz Techników – Informatycznego i LOgistyki. Wśród nich nagrody z rąk Starosty – Franciszka Koszowskiego i Burmistrza – Pawła Knapika, za wyniki w nauce odebrali Natalia Nowak i Weronika Behrendt, a dyrektora szkoły Jakub Gniefkowski oraz Wiktoria Warczak. Wielu uczniów otrzymało podziękowania i dyplomy za działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego oraz udział w zawodach sportowych i reprezentowanie szkoły. Wszyscy absolwenci otrzymali od młodszych roczników pożegnalne statuetki oraz życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym.

 • Rocznica egzekucji Świecian

  Uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Świecia.

  Przypadająca na początku października, 83 rocznica pierwszych masowych egzekucji dokonanych na mieszkańcach Świecia przez hitlerowskich najeźdźców, została upamiętniona przez uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Menedżerskich.

  Młodzież klas starszych, w pełnym umundurowaniu oraz ich młodzi koledzy z klas pierwszych, jeszcze bez wojskowych i policyjnych uniformów, udali się na plac Małego Rynku.

  Krótka przemowa dyrektora szkoły P. Krzyżanowskiego, który przybliżył uczniom wydarzenia z tamtego okresu, patriotyczne wiersze odczytane przez Aleksandrę Zielińską i Huberta Wiśniewskiego, oraz złożona wiązanka i zapalone znicze w imieniu wszystkich świeckich szkół, nadały tej chwili uroczysty charakter.

  „Naród bez historii jest jak drzewo bez korzeni”, tym bardziej wypada młodzieży szkolnej uczcić ten dzień, gdyż wśród pomordowanych znalazło się wielu nauczycieli oraz działaczy społecznych i kulturalnych, ale i także duchownych, lekarzy, prawników i przedstawicieli innych zawodów.

  W imieniu dyrekcji szkoły składamy również podziękowania instruktorowi Radosławowi Góra za przygotowanie młodzieży mundurowej do uroczystości a nauczycielowi języka polskiego pani mgr Katarzynie Lasocie za oprawę i wsparcie artystyczne.

 • Dzień Chłopaka 2022

  29.09.2022 odbył się w naszej szkole Dzień Chłopaka.


  W tym roku konkurencje były niezwykle ciekawe. Chłopcy musieli przygotować wyprawkę dla dziecka, zmierzyć się z rozróżnieniem kolorów, uczesać wylosowana przez siebie fryzurę na włosach koleżanek oraz pomalować paznokcie Paniom.


  Oczywiście jak co roku tradycją był tor przeszkód oraz taniec z którym Panowie świetnie sobie poradzili. Jednak największym wyzwaniem dla chłopaków było zrobienie makijażu kolegom, uczestniczenie w wyzwaniu top model oraz konkurencja tzw. „Ciąża arbuzowa”, w której to Panowie poczuli jak ciężko zawiązać buta z brzuchem.


  Z pierwszym miejscem na podium stanęła klasa II LO, na drugim klasa III LOA a na trzecim klasa IV LOP.
  Wszystkim klasom oraz chłopakom dziękuje za uczestnictwo i za świetną zabawę.

  Dziękuje również Paniom, które pomogły przy organizacji 🙂
  Przewodnicząca SU
  Aleksandra Zielińska

 • Sprzątanie Świata 2022

  Sprzątanie świata – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. W naszej szkole odbyło się 16 września br. w czasie zajęć uczniowie naszej szkoły podzielili się na grupy i pod opieką nauczycieli wyruszyli na zbieranie śmieci.

 • Festiwal Sztafet – Mistrzostwa Wojewódzkie

  W piątek 23 września odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Festiwalu Sztafet.
  Nasze dziewczyny zajęły 4 miejsce w sztafecie 4x400m!

 • KCBRD – Mistrzowie w drodze

  20 września uczniowie ZSM jako jedyni w mieście mieli możliwość uczestnictwa w specjalnym spotkaniu i kursie poświęconym bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

  Prelekcje poprowadzili panowie Tadeusz Fałowski i Mateusz Grzebinoga z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z mł. aspirant Agnieszką Bubień i aps. sztabowym Remigiuszem
  Rakowskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy przy wsparciu firmy Orlen.

  Młodzież miała możliwość obejrzeć film „Mistrzowie w drodze”, zapoznać się z działaniem refleksomierza i aparatu krzyżowego oraz wagą przeciążeń i symulatorem zderzeń.


  Prelegenci omówili i przedstawili bardzo szczegółowo kwestię skutków zderzeń przy wskazanej prędkości. Na koniec spotkania uczniowie rozwiązywali test a trójka z najwyższą oceną odbędzie darmowy i specjalistyczny trening doskonalenia techniki jazdy w ośrodku wyposażonym w płyty poślizgowe oraz tor szkoleniowy.

 • Szkolna Wyprawka

  Wszyscy nowi uczniowie Menedżera mogli liczyć na wsparcie szkoły wraz z rozpoczęciem nauki w ZSM.

  Każdy z uczniów otrzymał pakiet startowy w postaci zeszytów do każdego przedmiotu, ekologicznego piórnika z wyposażeniem oraz pamięci przenośnych dla uczniów technikum informatyki.

  Mamy nadzieję, że w zeszytach uczniowie zanotują wszystkie niezbędne informacje przydatne do egzaminów zawodowych i maturalnych.

 • Wyjazd integracyjny i obóz szkoleniowy klas mundurowych

  Jak co roku na początku września, uczniowie klas pierwszych Menedżera wzięli udział w obozie integracyjnym. 

  Słoneczna pogoda, leśny nastrój oraz wiele aktywności przygotowanej przez instruktorów, nie pozwalały się nudzić.

  Było to także okazją do lepszego poznania nowych kolegów i koleżanek, nie tylko tych ze swojej klasy, ale i z pozostałych oddziałów, a także starszych roczników z klas o profilu mundurowym.

  Najbardziej zaangażowani otrzymali upominki w postaci bransoletek Paracord ufundowane przez szkołę.

  Czas ten był także dobrą okazja do poznania wychowawców oraz szkolnego pedagoga uczestniczącego w wyjeździe.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczyło również pożegnalne ognisko, które zakończyło się tuż przed północą.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23

  1 września 2022 roku w sali widowiskowej Kina Wrzos odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022 – 2023 uczniów Menedżera

  Szczególnie serdecznie powitano uczniów 4 klas pierwszych – dwóch klas licealnych oraz klas technikum informatycznego i logistycznego.

  Po oficjalnym przemówieniu dyrektora szkoły P. Krzyżanowskiego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje szkolne, stając się w ten sposób pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. 

 • Plan Lekcji Klas III LOA, III TL, II LO

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji (sala kinowa) o godzinie 9:00.

 • Egzaminy Poprawkowe 2022/2023

  egzamin pisemny 9 00

  egzamin ustny 10 30

  25.08 (czwartek)

  • matematyka (p. Monika Błaszak)
  • chemia
  • W – F
  • podstawy logistyki

  26.08 (piątek)

  • biologia
  • historia
  • WOS
  • język angielski
  • matematyka (p. Hanna Bocian)
 • Podręczniki W Roku Szkolnym 2022/2023
 • Zakończenie roku 2022

  Wakacje wystartowały, życzymy wszystkim udanego, bezpiecznego wypoczynku.

  Na pierwszo klasistów czeka już przygotowana ściana łapek ZSM.

  Zostawiając swój odcisk dłoni stajecie się częścią Naszej Szkoły!

  Ładujcie baterie i widzimy się 1 września!

 • Dzień Otwarty ZSM 2022

  Dzień Otwarty ZSM 08.06.2022 odbyła się impreza zaproponowana przez grono pedagogiczne zaowocowała niewątpliwie ogromną aktywnością uczniów szkoły!

  Dzięki zaangażowaniu uczniów, szkoła tętniła życiem!

  Nauczyciele zaproponowali w swoich klasach prezentacje przedmiotów poprzez budowanie makiet, gry językowe, doświadczenia chemiczne, gimnastyka na świeżym powietrzu, turniej w CS, laserowy paintball, czy lekcja rysunku owocująca w niesamowite dzieła sztuki!

  Punkt informacyjny czekający na przybyłych odwiedzających, obfitował w przewodników, którzy oprowadzali grupy i poszczególnych gości po szkole.

  Udzielali niezbędnych informacji, zachęcali do udziału w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i uczniów.

  Przewodnicy, odpowiadali również na pojawiające się pytania dotyczące oferty edukacyjnej.

  Samorząd uczniowski przedstawiał prezentacje na temat dotychczasowych aktywności i szkolnych imprez oraz opowiadał o życiu szkoły.

  Dla odwiedzających nie zabrakło poczęstunku, ulotek informacyjnych i upominków.

  Uczniowie na pożegnanie, w ramach integracji, proponowali udział w tańcach nie tylko odwiedzającym, ale również nauczycielom i pracownikom szkoły.

  Oby więcej takich imprez!

 • Dzień Otwarty w ZSM

  #DzieńOtwartyZSM
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału
  w wyjątkowym wydarzeniu Naszej Szkoły!
  Dnia 08.06.2022 w godzinach 09:00-14:00
  ZSM Zaprasza na Dzień Otwarty!
  Nie zabraknie atrakcji, nowości i przyjaznej atmosfery!

 • Zagraj zdrowo na emocjach

  Projekt „Zagraj zdrowo na emocjach” został zrealizowany z okazji Dnia Dziecka.

  Każdy chętny do udziału w zabawie losował karteczkę z zadaniem lub sentencją.

  Do realizowania były przeróżne aktywności m.in. przytul kogoś kto na to zasługuje, podziel się swoim sukcesem, zatańcz, zrób 5 przysiadów. itd.
  Po zrealizowaniu zadania należało wypisać emocje które towarzyszyły przy wykonywaniu zadania.

  Do udziału w zabawie przyłączyli się chętni uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

  Nagrodą był słodki poczęstunek w postaci wybranych owoców.

  Cieszy fakt, że w akcji wzięła prawie cała społeczność menedżera.

 • Festiwal Sztafet

  Dzisiaj nasza szkoła uczestniczyła w Festiwalu Sztafet.

  Dziewczęta zajęły 1 miejsce w biegu 4 x 400 .

  Chłopcy niestety zajęli 4 miejsce, lecz walczyli jak lwy🦁

  W klasyfikacji ogólnej dziewcząt i chłopców zajęliśmy miejsce 2.

 • Prima Aprilis 2022

  W ZSM w tym roku prima aprilis był pełen psikusów. 

  Dyrektor szkoły Przemysław Krzyżanowski oraz Wicedyrektor Joanna Syta zastali swoje miejsca pracy „wywrócone do góry nogami”. Biurko Pani Wicedyrektor oraz wszystkie artykuły zostały owinięte krępą. Pan Dyrektor za to w swoim gabinecie zastał owinięte meble, laptopy oraz wywrócone krzesła. Nie był to koniec psikusów na zarządzie szkoły. Pan Krzyżanowski razem z Panią Sytą wychodząc na szkolny parking mogli się spodziewać ciekawej niespodzianki na rejestracjach ich samochodów. 

  Oczywiście nie zabrakło też psikusów na reszcie nauczycieli. Pedagodzy przychodząc jak co dzień do pracy nie spodziewali się, że klucze do ich sal znikną z pokoju nauczycielskiego. Każdy nauczyciel na drzwiach swoich sal miał napisana konkretna zagadkę do odgadnięcia aby odnaleźć klucze do swojej sali. 

  Odbył się również „psikus w planie”. Klasy zostały zamienione nie wiedząc o owych zmianach. Do różnych klas przyszli nauczyciele, którzy na co dzień nie uczą owej klasy. Dzięki czemu klasa licealna oraz informatyczna poznała ogólne informacje na temat logistyki. 

  Chciałabym podziękować Panu Radosławowi Góra oraz osobom zaangażowanym w cała akcję, ukłon do Panów z III TLG, wiem, że przyjście do szkoły o 7 rano nie było szczytem marzeń 😉 Przewodnicząca SU Aleksandra Zielińska   

 • Zespół Szkół Menedżerskich w Świeciu – prezentacja
 • Witaj wiosno

  W ramach „Dnia Wiosny” uczestnicy warsztatów plastycznych pod kierunkiem pani mgr Hanny Bocian, przygotowali drobne ozdoby wiosenne. Przyklejone do gablot, tablic, drzwiczek, poutykane w różne miejsca, mają tworzyć nastrojowy klimat wobec zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Pożegnaliśmy zimę powitajmy wiosnę z uśmiechem, pokonując wszelkie przeciwności losu.

 • Turniej piłki nożnej

  Nasze uczennice oraz uczniowie wzięli udział w turnieju piłki nożnej, który odbył się w 2 połowie marca. Serdecznie gratulujemy dziewczętom zajęcia III miejsca a chłopakom strzelenia 2 goli 🙂
  Przekazujemy tylko pozytywne informacje 🙂

 • Dzień bez plecaków

  Również w „Menedżerze” uczniowie postanowili – tak, tak uczniowie, gdyż dyrektor nie maił tu nic do decydowania, że 22 marca będzie dniem bez plecaków 😀. Jednak w czymś trzeba było te książki i zeszyty donieść, dopchać, dociągnąć do szkoły. Tak więc pojawiły się różnego rodzaju „bagaże” w postaci obudowy od komputera, różowych walizek, traktorków i rowerków dziecięcych, koszy i wózków sklepowych. W przyszłym roku planujemy przeprowadzić konkurs na najlepszy pomysł z nagrodami w zastępowaniu plecaków. Pomysłodawcą i koordynatorem tego działania był Samorząd Uczniowski z przewodniczącą Olą Zielińską.