Aktualności

 • Podręczniki szkolne na rok 2024/2025
 • Dzień Wiosny i Dni Otwarte w ZSM!

  Wow! Co za niesamowity dzień mieliśmy w ZSM, podczas naszego Dnia Wiosny i Dni Otwartych! Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy do nas przybyli i wspólnie uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu!

  Było tak wiele do zrobienia i zobaczenia:

  🎨Warsztaty artystyczne i twórcze, gdzie wszyscy mogli wyrazić swoją kreatywność,

  💻 turniej IT, który rozgrzał atmosferę i dostarczył mnóstwo emocji,

  🧖‍♀️Strefa SPA, która rozbrzmiewała błogim spokojem i relaksem, każdy mógł się poczuć zadbany i odprężony

  💇‍♀️Strefa fryzjerska, w której każdy mógł zadbać o swoją fryzurę

  💄Strefa beauty, wraz z niezawodnymi makijażystkami

  🍕Warsztaty prawdziwej Pizzy neapolitańskiej, niepowtarzalna okazja do przeżycia cudownej przygody kulinarnej i kulturoznawczej

  🎶 Tańce, wraz z instruktorem, dzięki którym rozbrzmiewała wesoła melodia wiosny,

  🍰 Przepyszne wiosenne przekąski i napoje, które kusiły wszystkich smakoszy,

  📚 Prezentacje naszej oferty edukacyjnej na dniach otwartych, które pozwoliły zrozumieć, dlaczego warto wybrać ZSM!

  To był dzień pełen uśmiechów, radości i inspiracji! Dziękujemy, że byliście z nami i dołączyliście do naszej wiosennej zabawy!

  Jeśli nie mogliście być z nami, nie martwcie się! Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły w każdej chwili, aby poznać naszą społeczność i ofertę edukacyjną!

  #DzieńWiosny#DniOtwarte#ZSM • Lekcja historii w Świeckim zamku

  20.03.24 r. uczniowie klasy 2 i 3 TIL wybrali się wraz z wychowawcami na lekcje historii w Świeckim zamku.

  W sumie 5 km + schody na wieżę, zatem WF również zaliczony? 😊

 • Nowe Horyzonty

  14 marca to kolejne wyjście uczniów „Menedżera” na film J. Glazera „Strefa interesów” w ramach projektu „Nowe Horyzonty”.

  Film przedstawiający inne spojrzenie na wydarzenia podczas II wojny światowej z perspektywy życia dowódcy KL Auschwitz.

  Warto podkreślić, że film otrzymał dwie statuetki oskarowe a w jego realizację zaangażowanych było ponad 110 polskich twórców.

 • Spotkanie z przedstawicielami ZUS w Świeciu

  W dniu 29.02.2024 r. odbyło się spotkanie klas maturalnych z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Świeciu na terenie naszej szkoły. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje ta instytucja, system PUE oraz zdobyli kilka kluczowych informacji, które pomogą im w przyszłości.

 • Dzień otwarty 21.03.2024 r. 9:00-12:00

 • Góra Grosza

  Zbiórka Góry Grosza zakończona z fenomenalnym wynikiem!
  Łącznie udało nam się zebrać 978,29 zł!!!
  Serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim zaangażowanym!

  Pieniądze zostaną przekazane organizatorom – Towarzystwo Nasz Dom już w najbliższym tygodniu!
  Dziękujemy!

 • Geosigma 2024

  Dnia 24.01.2024 r. odbył się szkolny konkurs Geosigma, który składał się z następujących etapów: testu wiedzy, plakatu, wiedzy o szkole, mądrej główki, podchodów i finału. Tematem plakatu było: „Matematyka z humorem”, tu uczniowie wykazali się swoją kreatywnością i zdolnościami plastycznymi. Test wiedzy obejmował zagadnienia z geografii i matematyki. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 9 klas z 12 biorących udział. Tu uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę o szkole. Do etapu trzeciego awansowało 7 drużyn. Królowały w nim zapałki, rebusy i żarciki matematyczne, które zdecydowały, jakie klasy przechodzą do kolejnego etapu. Podchody to ostatnia konkurencja przed finałem, w której brało udział 5 drużyn. Uczniowie na kolejnych stacjach rozwiązywali zadania, na wykonanie których czas był ograniczony. Do finału trafiły trzy najbardziej waleczne drużyny, klasa 1TL, 3TIL oraz obrońcy tytułu z roku poprzedniego klasa 4TL.

  Miejsca na podium przedstawiają się następująco:

  3 miejsce – klasa 1TL,

  2 miejsce – klasa 3TIL,

  1 miejsce – klasa 4TL.

  Laureatom gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za udział we wspólnej zabawie.

 • Lubimy pomagać – „Gramy w kolory”
 • Uroczystość Honorowych Dawców Krwi

  14 stycznia 2024 r. podczas sobotniego uroczystego spotkania w Urzędzie Miejskim w Świeciu uhonorowano medalami i odznaczeniami kilkudziesięciu krwiodawców.

  Jednym z nich jest Marek Jurowicz, dla wielu z nas „Górnik”, instruktor naszej szkoły, współprowadzący profil mundurowy. Gratulujemy i dziękujemy za Twoją postawę!

 • Drużynowy Turniej Bowlingowy

  Miły sportowy akcent na koniec 2023 roku.

  Nasi reprezentanci wywalczyli II miejsce w Drużynowym Turnieju Bowlingowym, w składzie:

  Julia Jaśniewska, Julia Szulerecka, Zuzanna Subkowska, Maja Konieczka oraz Wojciech Deręgowski, Patryk Jasyk, Hubert Krześniak i Oskar Konieczka.

  W przeciwieństwie do pozostałych zawodów tutaj uczniowie tworzyli wspólnie jedną drużynę, co zaprocentowało dobrym wynikiem sportowym oraz wspaniałą atmosferą podczas zawodów.

  Oprócz pucharów dla zawodników na podium przewidziane były nagrody rzeczowe.

 • Zwiedzanie Sejmu RP

  Na zaproszenie Pani Poseł Iwony Karolewskiej kilkoro uczniów naszej szkoły miało możliwość uczestniczenia w wyjeździe do stolicy. Ciekawe zwiedzanie murów Sejmu RP, oraz Warszawskiej Starówki to główne punkty programu. Serdecznie dziękujemy delegacjom z pozostałych szkół ponadpodstawowych za miłą atmosferę. Podziękowania na ręce Pani Iwony oraz całej jej załogi.

 • Wycieczka do Gdańska – Muzeum Bursztynu

 • Charytatywne Mikołajki 2023

  Chcielibyśmy podsumować wczorajszą akcję Charytatywnych Mikołajek w naszej szkole.

  Wasze zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania, uczniowie – jesteście wspaniali.

  To właśnie dzięki Wam udało nam się zebrać 2843zł i 14 groszy.

  Podczas loterii fantowej do wygrania było wiele nagród, od zaproszenia na pizzę do Pizzerii Guccio Kościuszki, przez Jokery ZSM – zwalniające z pytania w wybrany dzień, aż po bony na strzelnicę czy wypad z Górkiem na drwala do MC.

  Życzymy, aby każdy w te mikołajki, odnalazł swój prezent, będąc w pełni zdrowia!

 • Stypendia Prezesa Rady Ministrów 2023

  22 listopada o godzinie 11.00 w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół menedżerskich. Z Liceum Ogólnokształcącego najwyższą średnią uzyskał Wiktor Derpa z LO, z Technikum Informatyki Marek Hołody a z Technikum Logistyki Brajan Linder. Wszystkim uczniom, a także rodzicom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

 • VX Konkurs recytatorski „Poeci z Kociewia”

  Na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej nasi reprezentanci Hubert Dalak i Alicja Grabowska wzięli udział w konkursie recytatorskim. Serdecznie gratulujemy wystąpień i dziękujemy za przygotowanie uczestników Pani Beacie Manikowskiej-Klajbor.

 • Wycieczka do Poznania

  7 listopada we wtorek grupa 21 uczniów oraz 2 opiekunów udała się na wycieczkę do Poznania.

  Głównymi punktami były – Muzeum Brama Poznania, z niezwykle ciekawą wystawą początków państwa polskiego z elementami multimedialnymi i niezwykłą aranżacją wybranych wydarzeń historycznych.

  Drugi z punktów to wystawa HistoryLand, podczas której zwiedzania uczniowie mogli poznać w zupełnie innej „odsłonie” historię Polski. 10 makiet tematycznych, każda złożona ze 150 000 klocków, co w sumie dało 1,5 miliona klocków historii naszego państwa.

  Podczas wycieczki uczniowie mieli również możliwość zobaczenia Zamku Piastowskiego, Zamku cesarskiego oraz bazyliki archidiecezjalnej wraz z kryptami i podziemiami.

 • II Konkurs Literacki „Ja”

  Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu wraz z redakcją kwartalnika artystycznego Dom Wariatów organizuje 𝗜𝗜 𝗞𝗼𝗻𝗸𝘂𝗿𝘀 𝗟𝗶𝘁𝗲𝗿𝗮𝗰𝗸𝗶 „𝗝𝗮” dla osób w każdym wieku pochodzących z powiatu świeckiego. Główna nagroda w konkursie to 𝟮𝟬𝟬𝟬 𝘇ł ufundowane przez Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o.

  Poszukujemy tekstów prozatorskich – opowiadań, felietonów, prozy poetyckiej, recenzji itp. Wygrana praca zostanie opublikowana w czasopiśmie artystycznym Dom Wariatów, który trafia do wielu kulturotwórczych miejsc w naszym kraju.

  Czas na nadesłanie prac od 𝟲 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟯 𝗿. 𝗱𝗼 𝟮𝟵 𝗹𝘂𝘁𝗲𝗴𝗼 𝟮𝟬𝟮𝟰 𝗿.

  Twórcy i twórczynie mogą przesłać do nas autorskie utwory napisane zgodnie ze swoimi potrzebami artystycznymi i wrażliwością.

  Wszelkie szczegóły, zasady konkursu znajdują się w regulaminie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu: https://www.bibliotekaswiecie.pl.

  Informacji na temat konkursu udziela Patryk Rybus: redakcjawariatow@gmail.com.

  Patronat medialny nad konkursem objęło radio PiK.

 • Hubert Dalak po raz kolejny zdobywa brąz

  W dniu 28-29.10.2023r. w Miliczu odbył się Ogólnopolski Turniej Młodziczek i Młodzików w zapasach styl wolny. Memoriał Zdzisława Rokity. Były to drugie zawody z trzech w cyklu U14 Wrestling tour 23.

  Hubert zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg, kategoria wiekowa Młodzik.

  Jest to bardzo wysoki wynik ze względu na rangę turnieju oraz poziom uczestników.

  Hubert stoczył trzy pojedynki, dwa wygrał i jeden przegrał, czym wywalczył 3 miejsce. W jego kategorii startowało 11 zawodników.

 • Październik miesiącem dla schroniska.

  Zakończyliśmy akcję charytatywną Październik miesiącem dla schroniska. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i wspierającym akcje klientom sklepu zoologicznego. Szczególne podziękowania dla pomysłodawczyni, naszej uczennicy – Weroniki Drywy. Wszelkie produkty, zabawki, maskotki, karma, podkłady oraz chemia będą dużą pomocą w utrzymaniu schroniska.

  Zrobiliście dużo dobrego dla zwierzaków!

 • Naród bez historii, jest jak drzewo bez korzeni.

  10 października, w 84 rocznicę pierwszych masowych egzekucji na mieszkańcach Świecia, przedstawiciele klas mundurowych Zespołu Szkół Menedżerskich, złożyli wiązankę pod pomnikiem pomordowanych na Małym Rynku. Delegacja młodzieży „Menedżera” zrobiła to również w imieniu dotychczasowego organizatora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ziemi Świeckiej, a także Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, Centrum Kultury w Świeciu i Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej.

 • Porozumienie z Forteca Świecie

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła podpisała porozumienie z Forteca Świecie w ramach zajęć strzeleckich dla naszych uczniów.

  Tym samym informujemy, że uczniowie profilu policyjnego i wojskowego, kilka razy w roku, będą uczestniczyć w strzelaniach. Czekamy na otwarcie obiektu!

 • Dzień Języków Obcych 2023

  28 września w Naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Każdy oddział wybierał kraj, który reprezentował razem z kolegami z klasy. Uczniowie przedstawiali swój kraj w danym języku, witali komisję, częstowali smakołykami pochodzącymi z przedstawianego regionu, pokazali nam różne ciekawostki. Muzyczne show było nieodzownym elementem każdego występu. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością od parodii wakacji Polaków w Hiszpanii w basenie z wodą i prawdziwą plażą po podróż do paryskiej restauracji pełnej francuskich smakołyków i nietuzinkowego klimatu zapraszającego nas do odwiedzenia Paryża… Konkurencja była ogromna a zwycięska drużyna wybierze się ze swoim wychowawcą na wycieczkę!

  I miejsce w konkursie zajęła klasa ILOA

  II miejsce klasa IVLOA

  oraz III miejsce klasa II TL

  Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w zgłębianiu wiedzy o kulturze europejskiej w życiu codziennym.

 • Hubert Dalak zdobywa brązowy medal podczas VIII Gali Zapasów w Pelplinie.

  W dniu 09.09.2022r. w Pelplinie odbyła się VIII Gala Zapasów młodzików w zapasach stylu wolnym.

  Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Memoriał Marszałka Macieja Płażyńskiego.

  Były to pierwsze zawody z trzech w cyklu U14 Wrestling tour 23.

  Hubert Dalak jest uczniem pierwszej klasy i reprezentuje klub GLUKS Invictus Sicienko, zdobył brązowy medal w kategorii wagowej do 52 kg, kategoria wiekowa Młodzik.

  Jest to bardzo wysoki wynik ze względu na rangę turnieju oraz poziom uczestników.

  Hubert stoczył trzy pojedynki, dwa wygrał i jeden przegrał, czym wywalczył 3 miejsce. W jego kategorii startowało 10 zawodników.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  4 września o godz. 9.00 w sali kinowej odbyła się uroczystość inauguracyjna roku szkolnego 2023 – 2024.

  Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, dyrektor szkoły serdecznie powitał całą społeczność szkolną oraz licznie przybyłych rodziców.

  Szczególnie milo powitano prawie 120 uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w 3 klasach licealnych i po jednej w technikum logistyki i w technikum informatyki.

  Na koniec wszystkim uczniom życzono szczęśliwego nowego roku szkolnego.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

  Uczniowie!

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 04.09.2023 o godzinie 9.00 w kinie Wrzos – Ośrodek Kultury w Świeciu.

 • Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024

  WAŻNE!: Klasy pierwsze – Matematyka: Ćwiczenia obowiązkowe dla Liceum i Technikum

 • Zakończenie roku klas maturalnych

  28 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość pożegnania tegorocznych maturzystów ?Menedżera?. W tym roku absolwentami zostali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, oraz Techników – Informatycznego i LOgistyki. Wśród nich nagrody z rąk Starosty – Franciszka Koszowskiego i Burmistrza – Pawła Knapika, za wyniki w nauce odebrali Natalia Nowak i Weronika Behrendt, a dyrektora szkoły Jakub Gniefkowski oraz Wiktoria Warczak. Wielu uczniów otrzymało podziękowania i dyplomy za działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego oraz udział w zawodach sportowych i reprezentowanie szkoły. Wszyscy absolwenci otrzymali od młodszych roczników pożegnalne statuetki oraz życzenia powodzenia na egzaminie maturalnym.

 • Rocznica egzekucji Świecian

  Uczcili pamięć pomordowanych mieszkańców Świecia.

  Przypadająca na początku października, 83 rocznica pierwszych masowych egzekucji dokonanych na mieszkańcach Świecia przez hitlerowskich najeźdźców, została upamiętniona przez uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Menedżerskich.

  Młodzież klas starszych, w pełnym umundurowaniu oraz ich młodzi koledzy z klas pierwszych, jeszcze bez wojskowych i policyjnych uniformów, udali się na plac Małego Rynku.

  Krótka przemowa dyrektora szkoły P. Krzyżanowskiego, który przybliżył uczniom wydarzenia z tamtego okresu, patriotyczne wiersze odczytane przez Aleksandrę Zielińską i Huberta Wiśniewskiego, oraz złożona wiązanka i zapalone znicze w imieniu wszystkich świeckich szkół, nadały tej chwili uroczysty charakter.

  „Naród bez historii jest jak drzewo bez korzeni”, tym bardziej wypada młodzieży szkolnej uczcić ten dzień, gdyż wśród pomordowanych znalazło się wielu nauczycieli oraz działaczy społecznych i kulturalnych, ale i także duchownych, lekarzy, prawników i przedstawicieli innych zawodów.

  W imieniu dyrekcji szkoły składamy również podziękowania instruktorowi Radosławowi Góra za przygotowanie młodzieży mundurowej do uroczystości a nauczycielowi języka polskiego pani mgr Katarzynie Lasocie za oprawę i wsparcie artystyczne.

 • Dzień Chłopaka 2022

  29.09.2022 odbył się w naszej szkole Dzień Chłopaka.


  W tym roku konkurencje były niezwykle ciekawe. Chłopcy musieli przygotować wyprawkę dla dziecka, zmierzyć się z rozróżnieniem kolorów, uczesać wylosowana przez siebie fryzurę na włosach koleżanek oraz pomalować paznokcie Paniom.


  Oczywiście jak co roku tradycją był tor przeszkód oraz taniec z którym Panowie świetnie sobie poradzili. Jednak największym wyzwaniem dla chłopaków było zrobienie makijażu kolegom, uczestniczenie w wyzwaniu top model oraz konkurencja tzw. „Ciąża arbuzowa”, w której to Panowie poczuli jak ciężko zawiązać buta z brzuchem.


  Z pierwszym miejscem na podium stanęła klasa II LO, na drugim klasa III LOA a na trzecim klasa IV LOP.
  Wszystkim klasom oraz chłopakom dziękuje za uczestnictwo i za świetną zabawę.

  Dziękuje również Paniom, które pomogły przy organizacji 🙂
  Przewodnicząca SU
  Aleksandra Zielińska

 • Sprzątanie Świata 2022

  Sprzątanie świata – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. W naszej szkole odbyło się 16 września br. w czasie zajęć uczniowie naszej szkoły podzielili się na grupy i pod opieką nauczycieli wyruszyli na zbieranie śmieci.

 • Festiwal Sztafet – Mistrzostwa Wojewódzkie

  W piątek 23 września odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie Festiwalu Sztafet.
  Nasze dziewczyny zajęły 4 miejsce w sztafecie 4x400m!

 • KCBRD – Mistrzowie w drodze

  20 września uczniowie ZSM jako jedyni w mieście mieli możliwość uczestnictwa w specjalnym spotkaniu i kursie poświęconym bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

  Prelekcje poprowadzili panowie Tadeusz Fałowski i Mateusz Grzebinoga z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z mł. aspirant Agnieszką Bubień i aps. sztabowym Remigiuszem
  Rakowskim z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy przy wsparciu firmy Orlen.

  Młodzież miała możliwość obejrzeć film „Mistrzowie w drodze”, zapoznać się z działaniem refleksomierza i aparatu krzyżowego oraz wagą przeciążeń i symulatorem zderzeń.


  Prelegenci omówili i przedstawili bardzo szczegółowo kwestię skutków zderzeń przy wskazanej prędkości. Na koniec spotkania uczniowie rozwiązywali test a trójka z najwyższą oceną odbędzie darmowy i specjalistyczny trening doskonalenia techniki jazdy w ośrodku wyposażonym w płyty poślizgowe oraz tor szkoleniowy.

 • Szkolna Wyprawka

  Wszyscy nowi uczniowie Menedżera mogli liczyć na wsparcie szkoły wraz z rozpoczęciem nauki w ZSM.

  Każdy z uczniów otrzymał pakiet startowy w postaci zeszytów do każdego przedmiotu, ekologicznego piórnika z wyposażeniem oraz pamięci przenośnych dla uczniów technikum informatyki.

  Mamy nadzieję, że w zeszytach uczniowie zanotują wszystkie niezbędne informacje przydatne do egzaminów zawodowych i maturalnych.

 • Wyjazd integracyjny i obóz szkoleniowy klas mundurowych

  Jak co roku na początku września, uczniowie klas pierwszych Menedżera wzięli udział w obozie integracyjnym. 

  Słoneczna pogoda, leśny nastrój oraz wiele aktywności przygotowanej przez instruktorów, nie pozwalały się nudzić.

  Było to także okazją do lepszego poznania nowych kolegów i koleżanek, nie tylko tych ze swojej klasy, ale i z pozostałych oddziałów, a także starszych roczników z klas o profilu mundurowym.

  Najbardziej zaangażowani otrzymali upominki w postaci bransoletek Paracord ufundowane przez szkołę.

  Czas ten był także dobrą okazja do poznania wychowawców oraz szkolnego pedagoga uczestniczącego w wyjeździe.

  Niezapomnianych wrażeń dostarczyło również pożegnalne ognisko, które zakończyło się tuż przed północą.

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23

  1 września 2022 roku w sali widowiskowej Kina Wrzos odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022 – 2023 uczniów Menedżera

  Szczególnie serdecznie powitano uczniów 4 klas pierwszych – dwóch klas licealnych oraz klas technikum informatycznego i logistycznego.

  Po oficjalnym przemówieniu dyrektora szkoły P. Krzyżanowskiego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje szkolne, stając się w ten sposób pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. 

 • Plan Lekcji Klas III LOA, III TL, II LO

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września w Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji (sala kinowa) o godzinie 9:00.

 • Egzaminy Poprawkowe 2022/2023

  egzamin pisemny 9 00

  egzamin ustny 10 30

  25.08 (czwartek)

  • matematyka (p. Monika Błaszak)
  • chemia
  • W – F
  • podstawy logistyki

  26.08 (piątek)

  • biologia
  • historia
  • WOS
  • język angielski
  • matematyka (p. Hanna Bocian)
 • Podręczniki W Roku Szkolnym 2022/2023