Liceum ogólnokształcące „Pro Active Life”

Od połowy marca 2020 roku, z niewielką przerwą we wrześniu i części października, uczniowie uczestniczą w zdalnym nauczaniu. Godziny spędzone przed komputerem, bardzo często w jednej pozycji, ze wzrokiem utkwionym w monitor i słuchawkami na uszach, negatywnie odbijają się na zdrowiu młodych ludzi. Nadwaga, pojawiające się i/lub pogłębiające wady postawy, zniechęcenie do aktywności oraz ogólne osłabienie organizmu, nie rokują na zdrowe życie w kolejnych latach. Dlatego też w ramach nauki w Zespole Szkół Menedżerskich, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i ich rodziców. Proponujemy naukę w liceum na nowym profilu – Pro Activ Life. W ramach dodatkowych zajęć odbywać się będą następujące działania:
na początku roku oraz w kolejnych semestrach przesiewowe badanie wad postawy (współpraca z fizjoterapeutą), po którym rodzic otrzyma protokół rehabilitacyjny, analiza i wzorce ruchowe ciała, modelowanie sylwetki, wzmacnianie wybranych partii mięśniowych oraz zajęcia ze sportów i sztuk walki, w tym elementów samoobrony.

Dodatkowo proponujemy porady kosmetologiczne, trening motywacji, kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz obozy. Jeśli zauważyliście u swojego dziecka problemy z aktywnością ruchową oraz zachowania związane z nieśmiałością i krępacją ze względu na sylwetkę, ten profil jest doskonałym rozwiązaniem, które zapewni nie tylko poprawę zdrowia fizycznego ale również nastrój i właściwe nastawienie do życia rówieśniczego.

Więcej o liceum ogólnokształcącym
Więcej o rekrutacji