Dzień Języków Obcych 2021

Już tradycyjnie na koniec września w Zespole Szkół Menedżerskich odbywa się konkurs wiedzy o państwach europejskich w ramach Dnia Języka Obcego. I tym razem uczniowie wraz z wychowawcami stanęli na wysokości zadania, a to wcale nie było łatwe. Tym razem zespoły klasowe musiały zaprezentować wylosowane wcześniej państwo poprzez odpowiedni wystrój sali nawiązujący do historii, kultury i tradycji tego państwa, przygotować charakterystyczne potrawy i ciekawostki, nawiązać strojem do barw narodowych, a także przedstawić lokalny taniec oraz powitać komisje konkursową w narodowym języku tego państwa. Zapachy i muzyka z całej Europy mieszały się na szkolnym korytarzu z przebranymi uczniami i rekwizytami. Bezapelacyjnie, gromadząc 90 na 90 możliwych punktów wygrała klasa III LOP we współpracy z IV TI, których wychowawcą jest pani Joanna Syta (nagrodą jest wstęp na wybrany seans filmowy). Drugie miejsce z 83 punktami zajęła klasa II LOB z wychowawcą Krzysztofem Syta (nagroda w postaci pizzy dla całej klasy) a trzecie miejsce przypadło klasie III LOG z wychowawcą P. Krzyżanowskim (nagroda w postaci słodkiego poczęstunku). Gratulujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i wychowawcom, doceniając wkład własny, pomysłowość oraz talenty taneczne i kulinarne naszych kolegów i koleżanek szkolnych.