Praktycznie poznali służbę policyjną

Praktycznie poznali służbę policyjną

17 kwietnia w Pile uczniowie profilu policyjnego Zespołu Szkół Menedżerskich uczestniczyli w pokazach sprzętu wyposażenia oraz działaniach funkcjonariuszy policji w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Jednocześnie można było zapoznać się z specjalistycznymi pojazdami policyjnymi, historią policji w ramach stanowiska Biura Historii i Tradycji Policji KG w Warszawie, technikami prac podczas zajęć prowadzonych przez technika kryminalistyki KW Policji w Krakowie, skorzystać i wypróbować symulatory auta i motocykla. Każdy chętny mógł również pokonać specjalną trasę z założonymi narko- i alko- goglami. W trakcie spotkania zaprezentowano techniki samoobrony oraz  zasady działania oddziału policyjnego w trakcie pacyfikacji boiskowych chuliganów. Jednak największe wrażenie wywarł pokaz umiejętności policyjnych antyterrorystów, którzy ze śmigłowca, zawieszonego nieco ponad 10 metrów nad obserwatorami, opuścili się na linach dokonując zatrzymania podejrzanych w aucie i ich obezwładnienia i zabezpieczenia terenu, a następnie „odlecieli” wciągani do śmigłowca zawieszonego już wówczas ponad 100 metrów nad widzami. Bogata wiedza praktyczna wykładowców, ilość dostępnego sprzętu, ciekawe prezentacje oraz sprzyjająca słoneczna pogoda, spowodowały, że wtorkowy wyjazd spełnił wszelkie oczekiwania uczniów w temacie poszerzania wiedzy z zakresu funkcjonowania polskiej policji.

Filmy z wycieczki: