„Dzień wagarowicza” w Zespole Szkół Menedżerskich

„Dzień wagarowicza” w Zespole Szkół Menedżerskich

Chociaż wyczekiwana wiosna postanowiła opóźnić nieco moment swego nadejścia, to „dzień wagarowicza” w Zespole Szkół Menedżerskich minął zgodnie ze szkolną tradycją jako czas zmagań w konkursie przedmiotów ogólnokształcących „Menedżerada”. 

Jak co roku dzięki uprzejmości Spółdzielczego Ośrodka Kultury „Stokrotka” tegoroczne zmagania – już X edycji – związane były z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz z Rokiem Praw Kobiet – to ciekawym/wpływowym/kontrowersyjnym kobietom poświęcono szkolne antyramy. Zadania skupione były wokół zagadnień mody dekad XX / XXI w. 

i ujrzeć mogliśmy chociażby frędzle, „kresze”. Młodzież prezentowała również w postaci scenek życie kulturalne dekady: piosenki, filmy i tańce. Podczas gdy jury oceniało potrawy wylosowanych przez klasy 10 – leci – kiełbasy, galaretki, sałatki, bułki z serkiem homogenizowanym, to uczniowie zmagali się z zadaniami z przedmiotów ogólnokształcących z „przymrużeniem oka”. Zwycięską klasą została klasa III TA.