Uroczystość związana z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości

Uroczystość związana z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości

25 stycznia 2018 roku o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Menedżerskich rozpoczęła się uroczystość związana z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Radny Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Paweł Knapik, przedstawiciel Kujawsko – Pomorskiego Kuratora wizytator Emilia Balana- Mroczkowska, starosta świecki Franciszek Koszowski i sekretarz Iwona Karolewska, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Wójcik, zastępca burmistrza Krzysztof Kułakowski, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej Wioletta Duda, dyrektor OKSiRu Iwona Mazelewska, Komendant Straży Miejskiej Roman Witt, kierownik Izby Regionalnej Jakub Stelągowski oraz prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej Mirosław Sejkowski. Po części artystycznej oraz prezentacji multimedialnej związanej tematycznie z uroczystością zaproszeni goście wraz z całą społecznością szkolną udali się przed budynek. Odśpiewano hymn a następnie uwieczniono na ścianie budynku najważniejsze daty w dziejach Polski i Ziemi Świeckiej związane z odzyskaniem niepodległości. Swoje daty uwiecznili również przedstawiciele klas ‘”Menedżera”, które wytypowano w trakcie dyskusji na godzinach wychowawczych. Kolejne daty związane z ważnymi wydarzeniami będą uwieczniane w trakcie roku szkolnego a zakończenie akcji planuje się na listopad 2018 roku.