PONAD 200 UCZNIÓW Z REGIONU…

PONAD 200 UCZNIÓW Z REGIONU OTRZYMA PO 2,5 TYS. ZŁ OD PREMIER RP

 

 

Najzdolniejsi uczniowie z kujawsko-pomorskiego nagrodzeni stypendiami Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia otrzymali laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad oraz uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce czy sporcie. We wtorek odebrali je uczniowie z Bydgoszczy i okolicznych powiatów, w kolejnych dniach wyróżnienia trafią do młodzieży z Torunia i Włocławka.

– Liczba stypendystów wzrasta. W zeszłym roku, w stosunku do ubiegłego, było o trzech stypendystów więcej, a w tym roku, w stosunku do roku ubiegłego, jest o sześć więcej. Jest to wyróżnienie niezwykłe, ponieważ jest to wyróżnienie dla najlepszego ucznia w szkole – mówi Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty. 

– Chodzę do klasy o profilu mundurowym, wojskowym. Cieszę się bardzo z tego wszystkiego. Jest to dla mnie naprawdę duże wyróżnienie – wyznaje Amelia Fajfer, uczennica klasy o profilu wojskowym w Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu. 

– Mamy ogromne szczęście, bo dobrze układa się współpraca z rodzicami, uczniami i to powoduje, że jeżeli wszyscy razem do tego dążymy, to ten sukces jest tym łatwiejszy – podsumowuje Przemysław Krzyżanowski, dyrektor Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu. 

Wysokość stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi ponad 2,5 tys. zł. Otrzymało je w 232 uczniów z Kujaw i Pomorza.