X ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

X ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniach 13-19 listopada 2017 roku został zorganizowany w Polsce X  Jubileuszowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcą Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest m.in. były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown. Honorowy patronat nad projektem Otwarta Firma w tym roku przejęło Ministerstwo Rozwoju.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 609 155 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 84 555 uczniów, 721 szkół i 2 960 firm oraz instytucji z całej Polski, w tym nasza szkoła.

 

Goście i instytucje zaproszone, które pomogły w realizacji projektu w naszej szkole,  w tym roku to:

Firma SKAUT Krzysztof Wojtania Świecie

Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu

ZUS Inspektorat w Świeciu

Inkubator Przedsiębiorczości w Świeciu                               

Młodzieżowe Centrum Karier w Świeciu

Firma Worek Przygód Radosław Góra Środa Śląska

Wszystkim przedstawicielom firm i instytucjom serdecznie dziękujemy.