ZSM pomaga w zbiórce odblasków dla uczniów szkół w Ghanie

ZSM pomaga w zbiórce odblasków dla uczniów szkół w Ghanie

W krajach leżących w okolicach równika już ok. godz 18 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów.

Podaruj odblask i bezpieczną drogę do domu!

„Ratownicy dla Afryki” prowadzą akację zbierania odblasków żeby uchronić ghanejskich uczniów przed utratą zdrowia i życia pod kołami samochodów. Zebraliśmy już 700 sztuk odblasków w ramach pomocy. Zbieramy do końca listopada i mamy nadzieję że możemy liczyć na wsparcie.

Beata Suchomska – szkolny koordynator