Zbiórka odblasków

Zbiórka odblasków dla uczniów szkół w Ghanie

Uczniowie  Zespół Szkół Menedżerskich w Świeciu wraz z opiekunem Beatą Suchomską pomagają w zbiórce odblasków dla uczniów szkół w Ghanie. Projekt tworzą studentki ratownictwa medycznego z bydgoskiego Collegium Medicum oraz sympatycy. Do tej pory działalność polegała na wysłaniu sprzętu medycznego di Ghany oraz szkolenie tamtejszych pracowników pogotowia. W tym roku podczas wyjazdu do Akkry, stolicy Ghany, ratowniczki zdały sobie sprawę, że jedną z przyczyn dużej liczby wypadków drogowych jest słaba widoczność pieszych. 

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zbiórce w Świeciu i okolicach.

W krajach leżących w okolicach równika już ok. godz 18.00 zapada zmrok. Właśnie wtedy dzieci wracają ze szkoły lub pracy (dorabiają po lekcjach, żeby pomóc rodzicom opłacić swoją naukę). Muszą iść po ulicy, bo w tym afrykańskim kraju nie ma chodników. Dla kierowców dzieci są zupełnie niewidoczne. Wiele z nich ulega wypadkom, a nawet ginie pod kołami samochodów. 

Podaruj odblask i bezpieczną drogę do domu!

Już 1500 odblasków podarowanych przez bydgoszczan trafiło do Ghany. Z tej okazji współpracująca Care Unit Foundation organizuje tam specjalne zajęcia w szkołach. Najmłodsi uczą się na nich podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Do dzieci trafiają razem odblaski i wiedza. Dzięki nim będą lepiej widoczne i bezpieczne.

Stały punkt zbiórki w Świeciu: Zespół Szkół Menedżerskich

Szkolny koordynator: Beata Suchomska

Partnerzy

URZĄD GMINY ŚWIEKATOWO

STRAŻ MIEJSKA ŚWIECIE