,,Zrobili to w trakcie lekcji! Ślub w ZSM!”

,,Zrobili to w trakcie lekcji! Ślub w ZSM!”

     W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych 26.09.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Menedżerskich w Świeciu w formie rywalizacji międzyklasowej przedstawili zagadnienia związane z krajami europejskimi. Wśród wylosowanych przez klasę państw znalazły się kraje: Grecja, Czechy, Włochy, Hiszpania, Francja, Szwecja. Do zadań młodzieży należało przygotowanie prezentacji języka danego państwa, stroju, tradycyjnych potraw. Niemcy i Anglia stały się obszarem teoretycznych zainteresowań uczniów – test z wiedzy.

    Miejsce I zajęła klasa III TA, która w formie inscenizacji zaprezentowała tradycyjne wesele greckie. Na podium znalazły się również klasy: III LO – prezentująca Francję oraz  I LO/T – przedstawiające Czechy.