Bieg po zabytkach

Bieg po zabytkach

Dnia 2.06. 2017 r. odbył się konkurs historyczny na Zamku w Świeciu „Bieg po zabytkach”.     Jest on organizowany co roku przez Zespół Szkół Menedżerskich, OKSiR i Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej. Konkurs jest adresowany dla Szkół Podstawowych oraz Szkół Gimnazjalnych  ze Świecia i okolic. Celem było poznanie historii regionalnej i zabytków miasta. To bardzo ciekawa lekcja historii, a sam bieg ma charakter historyczno – turystyczny.

W kategorii Szkół Podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 ze Świecia , III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 ze Świecia. W kategorii Szkół Gimnazjalnych I miejsce zajęło Gimnazjum z Gruczna, II miejsce Gimnazjum nr 3 w Świeciu i III Gimnazjum Katolickie ze Świecia. 

Bardzo dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc, czyli Uczniom z klasy II Technikum A, II Technikum B oraz z I klasy  Liceum Ogólnokształcącego i I klasy Technikum.