Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska

Wycieczka do Gdańska odbyła sie 29 marca 2017 roku pod opieką mgr Małgorzaty Hawełko oraz mgr Dawida Chylły. Do Muzeum II Wojny Światowej oraz do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego jechali Uczniowie z klas: I LO, II LO, II TA oraz III LO (łącznie 21 osób). Największe Muzeum historyczne w Polsce zostało otwarte 23 marca 2017 roku. Sercem Muzeum jest wystawa główna, zajmujaca powierzchnię 5 tys m2, zlokalizowana 14 m pod ziemią. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali ekspozycje przedstawiajace polskie doświadczenia wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy. W Muzeum można było oglądać nowoczesne stanowiska multimedialne, archiwalne fotografie i filmy, a takżek relacje świadków tamtych wydarzeń. 

Drugim punktem wycieczki był Miejski Ogród Zoologiczny, w którym Uczniowie oglądali zwierzęta z wszystkich kontynentów. Wśród nich były m.in.: lwy, niedżwiedzie, pawiany, wielbłądy, pandy, rysie i orangutany.