„Wiosna, wiosna…ach to ty” – IX finał konkursu „Menedżerada” w Zespole Szkół Menedżerskich

„Wiosna, wiosna…ach to ty” – IX finał konkursu „Menedżerada” w Zespole Szkół Menedżerskich

Dzień „wagarowicza” w Zespole Szkół Menedżerskich to czas  rywalizacji i dobrej zabawy. Już po raz dziewiąty klasy angażowały się w konkurencje zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. 

Tematem tegorocznych zmagań było hasło: „Wielcy Polacy na świecie…”. Zagadnienie to zostało zrealizowane w związku z ustanowieniem roku 2017 rokiem Josepha Conrada – Korzeniowskiego. To jego życiu i twórczości młodzież przyglądała się wnikliwie, by móc przygotować się do testu z wiedzy.  

Drugi etap konkursu miał na uwadze ocenę przede wszystkim kreatywności uczniów i posiadał charakter artystyczny. Każda klasa wybierała postać znanego Polaka na świecie i w ciekawy sposób przedstawiała jego sylwetkę. Ostatnim zagadnieniem była kwestia „Polaka na emigracji współcześnie – w krzywym zwierciadle”. 

Jury przyznało I miejsce klasie II TA, której wychowawcą jest Pani Mirosława Krupa. W nagrodę czeka ich wyjazd klasowy.