Szkolny wolontariat

Szkolny wolontariat

W połowie grudnia szkolny wolontariat zamknął trzy akcje charytatywne, do których jako społeczność szkolna się włączyliśmy. Od września zbieraliśmy nakrętki dla chorującego na rdzeniowy zanik mięśni Leonka. Udało nam się zebrać cztery ogromne worki, które zostały przetransportowane do domu chłopca. Jednocześnie zawiadamiam, że akcja trwa nadal. Nakrętki można zostawiać w sali nr 2.

Z inicjatywy uczennicy Dominiki Nowackiej i we współpracy z fundacja „siepomaga” w dniu 6 grudnia przeprowadzona została zbiórka pieniężna na rzecz chorującej na wrodzoną łamliwość kości Aleksandry Mróz. Dzięki uczniowskiej hojności udało zebrać się 144 zł i 52 gr. Dziękujemy.

Ostatnia akcja również została zainicjowana przez uczennicę – Monikę Wardzińską. W ramach tej akcji zorganizowaliśmy zbiórkę materialną dla chorującej na mukowiscydozę Michalinki Pisery. Przygotowaliśmy dwie paczki, w których znalazły się przede wszystkim zabawki i ubranka.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękuję. Opiekun wolontariatu – Anna Stawarz