Powietrze i Woda

Powietrze i Woda

prezes firmy p. J. Machel wraz z uczniami ZSM – poziom I wnętrza masztu wiatraka wraz z urządzeniami sterującymi

Uczniowie Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w ZSM w ramach wycieczki edukacyjnej do MEW Żur oraz firmy „Jarma” pana Jarosława Machel, mieli możliwość w praktyce zapoznać się z procesem  wytwarzania energii przy wykorzystaniu siły powietrza i wody. Niezwykle ciekawy przebieg zwiedzania obu zakładów, prezentacja zastosowanych rozwiązań technologicznych, wiedza a przede wszystkim pasja pracownika elektrowni wodnej Żur i zespołu wiatraków w Watorowie, przybliżyły uczniom wszelkie niezbędne wiadomości z zakresu funkcjonowania odnawialnych źródeł energii w naszym regionie. Jako ciekawostkę odwiedziliśmy także Dąbrowę Chełmińską, w której wiatrak „pracuje” tuż nad głowami mieszkańców w samym centrum miasteczka.